rus ukr

Дикий зруб

Будівництво дерев’яних будинків з дикого зрубу є найдавнішим. Цей технологічний матеріал добре підходить для будівництва, як невеликої дерев’яної лазні, так і для житлових будинків, туристичних та розважальних комплексів. Зовнішній вигляд дерев’яних будинків виготовлених з дикого зрубу викликає тільки приємні емоції. Дикий зруб являє собою дерев’яну колоду розпилену по половині. Діаметр колоди в тонкому кінці становить 26-32см. Перед тим як поставити дикий брус в стіну необхідно провести наступні роботи:

Дикий зруб

- розпиляти колоду навпіл;
- обрізати тонші кінці колоди і сформувати брус;
- зняти кору і відшліфувати брус.

При закладанні фундаменту під дерев’яний будинок потрібно вмонтувати штирі до яких пізніше прикріпляться балки, котрі лягають на фундамент. Також  слід пам’ятати про вентиляційні отвори через які буде циркулювати повітря під підлогою. Між фундаментом і дерев’яними балками необхідно постелити гідроізоляційний матеріал (толь, руберойд тощо).
Дерев’яні балки, які лягають на фундамент є основою будинку. В них вмонтовуються лаги, на які стелиться підлога першого поверху.

Наступним кроком в монтуванні будинку кладеться брус, який на кутах зарубується в зруб, а по всій довжині бруса скріплюється дерев’яними кілками (тиблями) один до одного. В такий спосіб монтуються всі стіни будинку.

Дикий зруб: процес будівництва

Дикий зруб

Стеля в такому будинку являє собою подвійне перекриття (звукоізоляція між 1 і 2 поверхом). Перше перекриття це стеля настелена по видимих балках вагонкою або широкою дошкою товщиною 25мм. Друге перекриття це підлога другого поверху, яка стелиться на лаги, що монтуються окремо. Між першим і другим перекриттям стелиться звукоізоляційний матеріал. Стеля  другого поверху монтується по балках або стропилах (мансардні будинки) вагонкою або дошкою 25мм і утеплюється утеплювачем  товщиною 150мм.

Дикий зруб. Будівництво 1

Всі зовнішні стіни будинку утеплюються утеплювачем для чого всередині по стінах монтується обрешітка між якою він укладається. По рейках обрешітки стелиться чистова стіна з обрізної шліфованої дошки шириною 180-200 мм. Даний спосіб утеплення має ще і ту перевагу, що в обшивку можна сховати метало рукав з електричною проводкою.

 

Дикий зруб. Будівництво 2

 

Галерея

Get the Flash Player to see the slideshow.