rus ukr

Як вибрати фундамент для дерев’яного будинку?

Фундамент це підземна частина будівлі, яка служить опорою всіх конструкційних елементів зведення. Надійний фундамент – запорука довголіття конструкції споруджуваного будинку. Існує кілька видів фундаменту, кожен з них по-своєму унікальний і розрахований на різні зовнішні фактори, такі як тип будинку його поверховість, використовуваний матеріал, а також рельєф і якість грунту. Поспішати тут не потрібно: чим грамотніше обрана, розрахована й змонтована конструкція опори, тим довше вам прослужить побудований будинок. Правильно підібраний під тип будови фундамент перешкодить перекосу стін, виникнення на них тріщин та осідання.

Розрахунок і проектування несучої конструкції (фундаменту) опрацьовується з урахуванням особливостей майбутньої будівлі. Особлива увага приділяється рельєфу місцевості і якості грунту. Будівництво дерев’яних будинків завжди починається з вибору фундаменту.

Будинок з дерева є легким будовою, і вибір фундаменту визначається характером грунтів. Самим оптимальним і простим є фундамент на піщаній подушці, найекономічнішим – монолітний фундамент палі.

За характеристикою опори на грунт існують фундаменти пальові, стрічкові, пальово-стрічкові, плитні.

Якщо є необхідність будувати дерев’яні будинки на ділянках зі складним грунтом, наприклад насипним, необхідно, щоб під основою будови була встановлена ​​монолітна залізобетонна плита. Це вимагає великих витрат матеріалу, в тому числі і для організації подушки з щебеню і піску під самим підставою монолітного плитного фундаменту. Використання цього типу фундаменту передбачено на складних ділянках, і тому в практиці будівництва використовується не так часто.

Для дерев’яних конструкцій найбільше підходять пальовий, стрічковий і пальово-стрічковий типи фундаменту.
Пальовий фундамент.

Для монолітних пальових фундаментів найкраще підходять слабоувлажненние грунти, якщо в процесі підготовки котловану не просочується вода.
При виготовленні даного виду фундаменту в грунті за допомогою спеціального бура «Тиса» пробуріваются отвори глибиною не менше 1,7 м.

По колу свердловини опускається толева сорочка, ізолююча фундамент від контакту з грунтом, і тим самим, оберігаючи фундамент від сил пученія. У кожну палю встановлюється вертикальна арматура (не менше 2 прутків д. від 10мм класу А-III).
Після чого встановлюється опалубка (можливо – дерев’яний короб з дошки, або труба необхідного діаметра) і виробляється бетонування палі.
Не бажано вдаватися до пристрою пальового фундаменту на слабонесущих грунтах і при зведенні будинків важкої конструкції.

До переваг даного виду фундаментів слід віднести:
- Відносно невисоку вартість.
- Простота в споруді.
- Можливість доливання стрічки за існуючими сваям і перетворення пальового фундаменту в більш надійний – пальово-стрічковий.
Стрічковий фундамент.

Даний тип фундаменту формується на утрамбованном в грунт шарі піску або щебеню. За формою майбутнього фундаменту створюється дерев’яна опалубка, між стінами якої заливається бетон. У підземній частині фундаменту в якості опалубки може виступати грунт (тільки у випадках, якщо грунт щільний і не висипається). Перед зведенням фундаменту, дно котловану треба захищати від попадання води. Утворилися між фундаментом і котлованом порожнини необхідно засипати грунтом. Армований каркас стрічкового фундаменту розраховується виходячи з навантаження, яке надасть безпосередньо сама споруда.

До переваг даного виду фундаментів слід віднести:
- Міцність і надійність конструкції.
- Короткі терміни виготовлення.
Пальово стрічковий фундамент.

Даний тип фундаменту – це смуга із залізобетону по периметру всієї будівлі включаючи осьові перегородки та несучі стіни з додатковими вертикальними палями, заглибленими в грунт на глибину промерзання, і з інтервалом від 1,5 м. Такий фундамент поєднує в собі переваги пальового і стрічкового фундаментів: як і пальові, такі фундаменти застосовують у грунтах з відхиленнями від горизонтальної відмітки (від 3-5 град) умовного грунту, як і у стрічкових – міцність і надійність конструкції.

Технологія виготовлення пальово-стрічкового фундаменту також схожа з виготовленням пальового і стрічкового фундаментів: після геодезичної розбивки проводиться розкопка траншеї під фундамент на проектну відмітку, після чого проводиться забурювання і бетонування паль у грунті, але, в даному випадку замість оголовків заливається стрічка, що зв’язує всі палі в єдину конструкцію.
Плитний фундамент.

Конструкція такого фундаменту – являє собою цілісну плиту по всій площі споруди. За рахунок його жорсткої структури, можна не боятися, що грунт почне перемещяться. Гарантовано, що будинок збережеться від руйнування через фундаменту, так як в даному випадку плита буде переміщається разом з грунтом. Звідси і з’явилася така назва як плаваючий. Даний тип фундаменту виготовляють із залізобетону, він оснащений міцним армуванням по всій площі несучої площині, що підсилює його міцність і фундамент готовий до навантажень, які виникають при коливанні температур або просідання грунту.

Плитні фундаменти будують, в основному, на непростих грунтах наприклад пучіністие або просадні. У разі підвищеного рівня грунтових вод, тобто на вологих грунтах, такий тип фундаменту ставати просто необхідним. У даних умовах такий фундамент є незамінним для будівництва цокольних поверхів, а також підвалів і поземних гаражів. Це найкраща, можна сказати ідеальний захист від води.

Будівництво плитного фундаменту завжди починають з риття котловану, потім слід утрамбовка грунту, що є необхідністю. Коли ці пункти виконані слід укласти шар піску і щебеню чи гравію на дно котловану. Далі робиться бетонна підготовка (не менше 10см), на яку наклеюється гідроізоляція, захищена стяжкою з розчину. І нарешті слід пристрій армокаркаса, після чого, в попередньо встановлену опалубку заливається бетон.

До переваг даного виду фундаментів слід віднести:
- Хорошу гідроізоляцію.
- Стійкість до переміщень грунту.

Галерея

Get the Flash Player to see the slideshow.